niedziela 16.05, godz. 17:00

Proch Pionki - Radomiak II Radom

Mszczonowianka Mszczonów 0:2 (0:0) Proch Pionki
8 maja Godzina 12:00

Uwaga kibice i kolekcjonerzy. Klub Sportowy Proch Pionki z okazji 95-lecia wydał unikatową, jubileuszową odznakę. Znaczek jest dostępny w sprzedaży w cenie 15 zł. Odznaka metalowa, lakierowana, kolorowa i pozłacana, wymiary 2,5x2,5cm, przypięcie typu pins. Każdy znaczek pakowany jest indywidualnie.

Kontakt pod numerem tel. 663-236-277 lub j.wojtaszewski@wp.pl

Możliwa sprzedaż wysyłkowa. Ilość odznak mocno ograniczona.

Na własne życzenie. Nieskuteczny Proch bez punktów w Grójcu

Data publikacji: 11-04-2021r. Godz. 12:51

W meczu 17. kolejki inaugurującym rundę wiosenną w czwartej lidze piłkarze Prochu Pionki przegrali 0:1 (0:1) na wyjeździe z Mazowszem Grójec. Jedyną bramkę zdobył w 45. minucie z rzutu karnego kapitan miejscowych, Daniel Złoch. "Biało-zieloni" zagrali bardzo nieskutecznie, bo już w pierwszej połowie mogli i powinni rozstrzygnąć losy tego spotkania.

Obie drużyny nie mogły wystąpić w najmocniejszych składach, bo w sumie aż pięciu zawodników pauzowało za kartki. Po stronie Prochu byli to Denkiewicz i Kozakiewicz, a po stronie Mazowsza brakowało Wilczyńskiego, Selamoleli i Kasprzyka, pozyskanego w ostatniej chwili z Centrum Radom.

Emil Więcek (przy piłce) w swoim debiucie był bardzo blisko strzelenia bramki. W 36. minucie znalazł się w bardzo dobrzej sytuacji, ale nie potrafił pokonać Pawła Młodzińskiego.

Zdecydowanie lepiej w mecz weszli biało-zieloni. Już w 3. minucie z lewej strony z rzutu wolnego piłkę dokręcił Bartek Janiszewski i zabrakło kilku centymetrów, żeby zamiast na poprzeczce futbolówka wylądowała w siatce. Piłkarze trenera Kłuska z każdą kolejną minutą coraz bardziej dominowali na boisku. Zbierali praktycznie wszystkie drugie piłki, opanowali środek pola i rywale coraz częściej musieli ratować się faulami, których w pierwszej połowie popełnili aż siedemnaście!

Piotr Skałbania miał przynajmniej dwie dogodne okazje, żeby wpisać się na listę strzelców.

Cały czas brakowało jednak tej kropki nad i. Brakowało udokumentowania przewagi golem, a okazje do tego były naprawdę wyśmienite. W 20. minucie Siwahla z pola karnego próbował dokręcić piłkę w długi róg, ale czujny w bramce był Kacper Filewski. Golkiper Mazowsza przy okazji tej interwencji doznał jednak kontuzji i po kilku minutach zmienił go doświadczony Paweł Młodziński. Jak się później okazało Młodziński został, a tak właściwie, to piłkarze Prochu, zrobili z niego bohatera meczu. W 34. i 36. minucie dwukrotnie Młodziński dobrze wybronił strzały Skałbani i Więcka. Szczególnie ta druga sytuacja była z gatunku tych stuprocentowych. Mazowsze do momentu rzutu karnego nie oddało nawet jednego celnego strzału na bramkę Wiktora Pajączka! Jeszcze w piątej minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy kapitalną okazję miał Kacper Wnuk, ale trafił piłką w słupek...

W 25. minucie bramkarz Mazowsza Kacper Filewski musiał zejść z boiska z powodu kontuzji. Zastąpił go doświadczony Paweł Młodziński, który w kolejnych minutach został bohaterem gospodarzy.

Po zmianie stron mecz się wyrównał i to Mazowsze miało zdecydowanie lepsze okazje do podwyższenia wyniku. Praktycznie wszystkie z nich to efekt tego, że Proch się otworzył, gonił wynik i rywale mogli kontrować. W 63. minucie Złoch po strzale głową trafił piłką w słupek. Bohaterem ostatniego kwadransa mógł być młodzieżowiec Karol Prasek, nie potrafił jednak wykorzystać dwóch kapitalnych okazji. Podobnie jak minutę przed końcem Mikołaj Napora.

Jedyną bramkę dla Mazowsza strzelił Daniel Złoch (z lewej). Pozytywny mecz zagrał Bartek Leśnowolski, który zadebiutował na nowej dla siebie pozycji, czyli na prawej stronie obrony.

Po zejściu z boiska za czerwoną kartkę Arkadiusza Gałki Proch zepchnął rywali do rozpaczliwej obrony. Gospodarze ograniczali się do wybijania piłki z okolic własnego pola karnego. Niestety cały czas brakowało konkretów pod bramką Młodzińskiego. Dobrą okazję po strzale głową miał Skałbania, ale uderzył za lekko i prosto w ręce golkipera Mazowsza. Jeszcze w 95 minucie biało-zieloni mieli rzut wolny na wprost bramki. Strzał Mateusza Szczepańskiego z osiemnastego metra przeleciał daleko obok słupka. To było podsumowaniem ofensywnej niemocy Prochu w Grójcu...

Od 64. minuty Mazowsze grało w dziesiątkę po tym, jak Arkadiusz Gałka za faul na "Meksie" Siwahli dostał drugą żółtą i czerwoną kartkę.

Po porażce w Grójcu strata Prochu do bezpiecznej strefy wynosi 3 punkty. Chociaż sobotnie 0:1 boli, to wszystko jest jeszcze do naprawy. W przyszłą sobotę o godzinie 17:00 biało-zieloni grają w Pionkach z Oskarem Przysucha. Z wiarą i ambicją do ostatniej minuty ostatniej kolejki!

Bardzo żywiołowo na wszystkie decyzje sędziego reagował trener Mazowsza, Jerzy Engel junior.

Mazowsze Grójec - Proch Pionki 1:0 (1:0)

JAK PADŁA BRAMKA?

1:0 Daniel Złoch 45 minuta z rzutu karnego - po wrzucie z autu z lewej strony na wysokości pola karnego, zawodnicy Mazowsza wymienili kilka podań. Prasek na szesnastym metrze zgrywał do Napory, który wbiegł przed Emila Więcka i sprytnie przewrócił się o jego nogi. Sędzia główny po 3 sekundach zawahania wskazał na jedenasty metr, a potem, chociaż znajdował się od akcji góra 2-3 metry podbiegł, żeby konsultować się ze stojącym blisko 30 metrów od akcji sędzią asystentem.

Mazowsze: 73. Filewski (25', 1. Młodziński) - 2. Gałka, 19. Iwanowski, 20. Urbański, 13. Kołosowski - 5. Złoch (kpt) (67', 7. Lisiecki), 10. Czerepok, 4. Trojanowski, 9. Gołąbek (46', 8. Ostrowski), 6. Prasek - 11. Napora (90+2', 18. Kulibski).

rezerwowi: 17. Kacprzak, 21. Dubel, 23. Poczek.

Proch: 12. Pajączek - 9. Szczepański (kpt), 3. Jaroszek, 8. Jaworski, 16. Leśnowolski (81', 2. Siwiec) - 13. Więcek (58', 11. Orczykowski), 4. Janiszewski - 15. Siwahla, 10. Wnuk, 20. Joel Tata (87', 17. Drab) - 7. Skałbania.

rezerwowi: 77. Wnukowski, 5. Kapusta, 14. Gołdyń, 19. Broński.

sędzia: Jakub Jabłoński (KS Radom)

żółte kartki: Gałka, Trojanowski, Prasek, Czerepok - Janiszewski, Skałbania

czerwone kartki: Arkadiusz Gałka (Mazowsze) w 64. minucie - konsekwencja dwóch żółtych / Bartłomiej Janiszewski (Proch) w 84. minucie - konsekwencja dwóch żółtych.